Nadchodzące wydarzenia - obecnie są zapisywane na podstronie Aktualności

Cyberbezpieczeństwo chmury to nie bujanie w obłokach,

To temat przewodni 6. już edycji Advanced Threat Summit – jednej z najciekawszych konferencji dla środowiska cybersecurity.
 • Kiedy? Odbędzie się w dn. 13 i 14 listopada
 • Gdzie? W Hotelu Mariott w Warszawie.
 • Każdego roku, w programie AT Summit skupiamy się na najbardziej aktualnych tematach, którymi żyje środowisko cybersecurity. Dlatego też w tym roku zajmujemy się chmurą w kontekście cyberbezpieczeństwa! Coraz więcej przedsiębiorstw lokuje swoje zasoby w środowiskach chmury, w szczególności chmury publicznej. Nic więc dziwnego, że za nimi podąża rzesza dostawców proponująca rozwiązania zabezpieczania danych w chmurze. Korzyści wydają się bezdyskusyjne. Ale zastanówmy się, jakie sytuacja ta rodzi możliwości, a jakie zagrożenia - zwłaszcza w czasach upowszechnienia automatyzacji i sztucznej inteligencji

  AT Summit to konferencja świetnie skrojona na potrzeby managerów bezpieczeństwa. Dlatego prócz tematów stricte technologicznych, pojawią się na niej zagadnienia dotyczące zarządzania bezpieczeństwem, oraz budowania strategii i architektury cyberbezpieczeństwa. Wspólnie zastanowimy się też, w jaki sposób cybersecurity wspiera biznes – a odgrywa w tym niebagatelną rolę!

  Tematy te przybliżą nam goście specjalni oraz prelegenci AT Summit 2019 - znakomici eksperci i praktycy, którzy na co dzień zmagają się z problemami bezpieczeństwa IT. To właśnie dzięki nim AT Summit jest najlepszym miejscem do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk!

 • Czy sztuczna inteligencja może doprowadzići do powstania broni masowego rażenia – nad tym wspólnie zastanowimy się z Wielandem Alge, Managing Partnerem z MAD Ventures.
 • Damir Savanovic, Senior Innovation Analyst z Cloud Security Alliance poprowadzi wykład na temat certyfikacji chmury.


 • Swoimi doświadczeniami podzielą się również m.in.:
 • Piotr Januszewicz, T-Mobile Polska – w swoim wystąpieniu: Jak ratowaliśmy nasze centrum obliczeniowe – raport z pola walki.
 • Joanna Karczewska, Stowarzyszenie ISACA Warszawa - podpowie: Jak zachęcić kobiety do pracy w cybersecurity.
 • Adam Marczyński, Operator Chmury Krajowej opowie o niej z perspektywy architekta bezpieczeństwa.
 • Błażej Miga, Allegro zajmie się technikaliami, czyli orkiestracją procesów obsługi incydentów bezpieczeństwa.


 • Co wyróżnia Advanced Threat Summit spośród innych konferencji?
  Jej niezwykle bogata - nie tylko w solidną merytorykę - formuła!

  To nie tylko:
 • wykłady w sesjach plenarnych i równoległych
 • 4 praktyczne warsztaty do wyboru
 • ponad 20 różnych tematów dyskusji roundtable


 • Ale też:
 • czas na networking i dzielenie się doświadczeniami
 • wieczorna impreza z niespodzianką, która sprzyjać będzie integracji i serdecznym spotkaniom.


 • A to jeszcze nie wszystko!
 • Uczestnicy AT Summit uzyskają 13 punktów CPE!
 • Stowarzyszenie ISACA Warszawa jest patronem merytorycznym wydarzenia dlatego nasi członkowie biorą udział w wydarzeniu ze specjalnym 10% rabatem!


 • Uwaga! Najkorzystniejsza cena obowiązuje do 12 września! Jak ją uzyskać? Wystarczy w polu kod promocyjny wpisać hasło: ISACAWAW

  W AT Summit 2018 uczestniczyło 450 osób! W 2019 na pewno będzie ich więcej. Dołącz do szerokiej rzeszy pasjonatów, którzy trzymają rękę na cyberpulsie. Nie pozwól, by TO Cię ominęło!

  Zapraszamy do rejestracji na stronie: AT Summit

  3. edycja InfraSEC Forum: Cyberbezpieczeństwo twardej infrastruktury,

  20 lutego 2019 r., Warszawa

  InfraSEC Forum to największa na polskim rynku konferencja poświęcona praktycznym aspektom bezpieczeństwa systemów SCADA, rozwiązań klasy ICS oraz infrastruktury OT.
  Poprzednie edycje zgromadziły ponad 300 ekspertów z całej Polski i zagranicy

  ISACA Warszawa jest patronem społecznościowym

  W programie konferencji znajdą Państwo zestaw precyzyjnie dobranych, najistotniejszych dla sektora zagadnień wyłonionych na podstawie rozmów z przedstawicielami środowiska oraz spotkań w gronie Rady Programowej konferencji. W Radzie Programowej wydarzenia zasiadają przedstawiciele: Bosch, CMC Poland, DB Schenker, EY, Gaspol, Grupa Azoty, Grupa Energa, innogy Polska, KPMG, Grupa Lotos, Ministerstwo Energii, PGE Systemy, Polskie Sieci Elektroenergetyczne, PwC Polska, Polska Spółka Gazownictwa, Śnieżka.

  O swoich doświadczeniach opowiedzą znakomici eksperci, m.in.:

 • Separacja i segmentacja obszarów IT i OT – klucz do bezpiecznej integracji światów IT i automatyki- Marek Damaszek, TAURON Polska Energia
 • Aktywna obrona w granicach prawa – jak, nie tylko pasywnie, chronić infrastrukturę krytyczną przed atakami?- Płk dr hab. inż. Piotr Dela, Akademia Sztuki Wojennej
 • Transformacja organizacji a odpowiedzialność za bezpieczeństwo OT – jak zmieniają się kompetencje i kto powinien odpowiadać za obszar bezpieczeństwa systemów automatyki? Wojciech Kubiak, Gaspol
 • Diagnostyka infrastruktury przemysłowej a cyberbezpieczeństwo dr Roman Marzec, Grupa LOTOS
 • Reakcja na incydenty bezpieczeństwa automatyki – jak stworzyć skuteczny system reakcji organizacji na ataki na systemy sterowania? Jarosław Sordyl, Polskie Sieci Elektroenergetyczne, European Energy ISAC
 • Uwaga!
  W panelu dyskusyjnym zostanie omówiona Ustawa o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa – gdzie jesteśmy, jak przebiega wdrożenie wymogów u Operatorów Usług Kluczowych oraz współpraca z Organami Właściwymi?

  Konferencja InfraSEC to:
  Sesja plenarna – równoległe sesje tematyczne - cały dzień warsztatów - dyskusje roundtables

  Zapraszamy do rejestracji na stronie: InfraSEC Forum
  Gorąco zachęcam do uczestnictwa w konferencji którą w szczególności kierujemy do ekspertów z obszaru automatyki, (cyber)bezpieczeństwa i infrastruktury krytycznej z branży utilities – energii, gazu i paliw - oraz dużych firm przemysłowych.

  XII Forum Bezpieczeństwa i Audytu IT - SEMAFOR: Wojny informacyjne

  14-15 marca 2019 r., Stadion PGE Narodowy Warszawa

  Zapraszamy i rekomendujemy udział w konferencji SEMAFOR. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń dotyczących świata bezpieczeństwa informacji i audytu IT w Polsce – w 2018 roku w konferencji wzięło udział ponad 500 uczestników, którzy mogli wybierać spośród 40 prelekcji. SEMAFOR to idealne miejsce do zapoznania się z bieżącymi zagrożeniami i ciekawymi case studies, zdobycia nowego doświadczenia oraz nawiązania i podtrzymania relacji w środowisku bezpieczeństwa i audytu IT.

  ISACA Warszawa jest współorganizatorem Forum

  Żyjemy w społeczeństwie informacyjnym. Informacja to władza. Biznes opiera się na użyciu informacji we właściwym czasie. Te slogany coraz bardziej wpływają bezpośrednio na działalność firm, ich strategię, a także – na pracę osób zajmujących się bezpieczeństwem.

  Na tegorocznej edycji konferencji chcemy zadać pytanie jak nowe wektory ataków i zmieniająca się cyfrowa rzeczywistość wpływają na nasz krajobraz cyberbezpieczeństwa. Czy umiemy chronić nasze przedsiębiorstwa przed wyciekiem i zmianą informacji, sabotażem? Czy mamy do tego narzędzia, procesy? Czy umiemy wykrywać ataki na naszą infrastrukturę, przeciwdziałać działaniom szpiegowskim?

  Firmy muszą zmierzyć się z istotnym wyzwaniem, jakim jest narażenie na dezinformację, w tym na informacje wprowadzające w błąd czy też po prostu fałszywe.

  Dla uczestników tegoroczej edycji organizatorzy przygotowali 4 ścieżki tematyczne:

 • Audyt IT,
 • Techniczne aspekty bezpieczeństwa,
 • Zarządzanie bezpieczeństwem informacji
 • Gospodarka 4.0.

 • Tematy prelekcji wybranych przez Radę Programowa w konkursie Call For Papers są dostępne na stronie: www.computerworld.pl/konferencja/semafor

  Członkowie ISACA mają zapewnione preferencyjne warunki udziału w konferencji. Przy rejestracji wystarczy zaznaczyć odpowiednią opcję do wyboru!

  Przeszłe wydarzenia

  ZAPROSZENIE NA KONFERENCJĘ SECURE 2018

  Warszawa 23-24 października 2018 w Airport Hotel Okęcie w Warszawie

  Stowarzyszenie ISACA Warszawa jest patronem społecznościowym konferencji.

  Serdecznie zapraszamy do udziału w Konferencji SECURE 2018, której organizatorami są NASK i NASK SA, a za program merytoryczny odpowiada działający w NASK zespół CERT Polska.

  Sztuczna inteligencja, big data, machine learning, data science - to pojęcia, które robią zawrotną karierę niemal w każdej dziedzinie naszego życia, od marketingu przez ubezpieczenia po bezpieczeństwo IT. Codziennie korzystamy z systemów, których działanie staje się coraz bardziej autonomiczne, ale też mniej przewidywalne dla użytkownika. Podczas SECURE 2018 będziemy rozmawiać o możliwościach i ryzykach, jakie niosą ze sobą nowe technologie, o tym, kiedy człowiek, a w którym momencie program komputerowy podejmuje decyzje.

  Do udziału w SECURE 2018 zaprosiliśmy znakomitych prelegentów, ekspertów w swoich dziedzinach, a wśród nich:
  Aleksandra Przegalińska (Akademia Leona Koźmińskiego, Massachusetts Institute of Technology)
  Abhijeth Dugginapeddi , „Everything you want to know about Reconnaissance”
  Inbar Raz
  Adam Haertle (Zaufana Trzecia Strona), „Zachowałem się jak debil, czyli użytkownicy w obliczu ataków”
  Fernando Diaz (VirusTotal), „Hunting Android Malware”
  Stefan Tanase (Keysight)
  Przemysław Kępa (ING), „Red Team Exercise – co to jest i dlaczego to NIE są testy penetracyjne”
  Adam Lange , „Wędkarstwo dla myśliwych – z phishingiem przygody bezpiecznika”
  Jarosław Sordyl (CERT PSE), „Cyberbezpieczeństwo ICS wyzwaniem dla organizacji, czyli przed czym musi się bronić przemysł”
  Imri Goldberg (CYMMETRIA), „Honeycomb – an extensible honeypot Framework”

  Dwóm dniom konferencji towarzyszą warsztaty SECURE Hands-on oraz wystawa SECURE EXPO.

  Zapraszamy do rejestracji na stronie: www.secure.edu.pl >>>
  Zgłoszenia do 30 września premiowane są rabatem 23% dla czonków ISACA Warszawa po podaniu kodu promocyjnego (wysłany w mailu do członków).

  Med & Pharma Data Security Summit 2018

  ZAPROSZENIE NA KONFERENCJĘ
  Warszawa 20 września 2018
  Stowarzyszenie ISACA Warszawa jest patronem społecznościowym konferencji.

  Wydarzenie jest odpowiedzią na wejście w życie zmian przepisów związanych z RODO. Przepisy już obowiązują, ale wciąż pojawia się wiele pytań i wątpliwości. Konferencja będzie doskonałą okazją do omówienia, na podstawie pierwszych doświadczeń, wpływu tych zmian na sektor służby zdrowia oraz farmację.

  Więcej informacji o programie>>>

  Konferencja jest przeznaczona dla specjalistów odpowiedzialnych za obszar bezpieczeństwa informacji, kwestie prawne oraz compliance.
  Więcej informacji oraz zgłoszenie udziału stronie www>>>.

  Dla członków Stowarzyszenia ISACA Warszawa organizatorzy przygotowali 10% rabatu przy zgłoszeniu do 7 września. Podczas rejestracji prosimy o wpisanie kodu promocyjnego „ISACA WAW”.

  SECURITY CASE STUDY 2018

  ZAPROSZENIE NA KONFERENCJĘ
  Warszawa 13-14 września 2018
  Stowarzyszenie ISACA Warszawa jest patronem społecznościowym konferencji.

  Planując tegoroczne aktywności konferencyjne warto już teraz wpisać do kalendarza datę 13-14 września. W tym czasie w Warszawie, w Hotelu Sound Garden odbędzie się V edycja konferencji poświęconej Bezpieczeństwu Teleinformatycznemu i Informatyce Śledczej – SECURITY CASE STUDY 2018.

  Ze względów logistycznych, organizatorzy proszą o zgłoszenie obecności, które trzeba kierować pod adres e-mail: omaz (at) pti.org.pl.

  Więcej o spotkaniu na stronie oraz w mailingu.

  TechRisk 2018

  Z przyjemnością informujemy, że Stowarzyszenie ISACA Warszawa objęło konferencję TechRisk 2018 patronatem. Trzecia edycja Technology Risk Management Forum 2018 odbędzie się już 20-21 czerwca 2018 we Wrocławiu!
  Organizatorzy przygotowali specjalne warunki udziału – z kodem (w mailingu) specjalna cena zgłoszenia do 18 maja!

  Więcej na stronie oraz w mailingu.

  Doroczna konferencja IIA

  Jako partner merytoryczny zapraszamy Was na doroczną konferencję IIA Polska. W tym roku po raz pierwszy obowiązują zniżki dla członków ISACA Warszawa na to wydarzenie! Przy zgłoszeniu do 15 maja obowiązuje niższa cena - 850 zł + 23% VAT. Tegoroczne przedsięwzięcie pt. „Zintegrowane zapewnienie. Audyt wewnętrzny, a inni dostawcy usług zapewniających.” odbędzie się w dniach 13-14 czerwca 2018 r., w Hotelu Marriott w samym centrum Warszawy.

  Więcej informacji również na stronie oraz w mailingu.

  CyberGov 2018

  Już po raz 4 zapraszamy na konferencję CyberGov – Bezpieczeństwo IT w sektorze Publicznym. Konferencja odbędzie się 7 czerwca, w Warszawie. Wydarzenie odbywa się pod patronatem honorowym Ministerstwa Cyfryzacji, a Stowarzyszenie ISACA Warszawa jest współorganizatorem konferencji.
  Tematyka konferencji będzie koncentrować się na nowych regulacjach, organizacji systemu cyberbezpieczeństwa oraz praktyce i realiach funkcjonowania urzędów w Polsce. Dla przedstawicieli administracji publicznej udział w konferencji jest bezpłatny!
  Więcej na stronie oraz w mailingu.

  Spotkanie Klubu Informatyka PTI

  W ramach współpracy z PTI zapraszamy Was na majowy Klub Informatyka, który odbędzie się 29 maja (wtorek) o godz. 18:00 na wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej (MiNI PW), sala 107, początek prezentacji 18:30.
  Tego dnia planowane jest wystąpienie Wojciecha Wiewiórowskiego - Zastępcy Europejskiego Inspektora Ochrony Danych (EDPS), zatytułowane "Polskie, europejskie i światowe reperkusje początku stosowania Ogólnego Rozporządzenia o Ochronie Danych (RODO/GDPR)".

  Ze względów logistycznych, organizatorzy proszą o zgłoszenie obecności, które trzeba kierować pod adres e-mail: omaz (at) pti.org.pl.

  Więcej o spotkaniu na stronie oraz w mailingu.

  Semafor 2018

  Drodzy członkowie,
  serdecznie zapraszamy Was na konferencję SEMAFOR, której jesteśmy współorganizatorem i która odbędzie się w dniach 15-16 marca 2018. To już 11-ta konferencja, która jest jednym z najważniejszych wydarzeń związanym ze światem bezpieczeństwa informacji i audytu IT w Polsce.

  Jako współorganizator zapewniamy naszym członkom zniżkę na konferencję. Informacje o tegorocznym programie konferencji oraz zniżce (899 zł netto zamiast 1199 zł netto przy rejestracji do 02.02.2018 r.) znajdziecie w mailingu.

  Więcej o konferencji na stronie oraz w mailingu.

  UWAGA! NIŻSZA CENA DLA CZŁONKÓW ISACA
  899 zł netto zamiast 1199 zł netto przy rejestracji do 02.02.2018 r.

  Security PWNing Conference 2017

  6-7 listopada 2017
  Spotkanie to będzie świetną okazją do wymiany poglądów między atakującymi i obrońcami oraz wspólnej dyskusji o bieżących problemach i nowych możliwościach. Do udziału w konferencji zapraszamy osoby zainteresowane i zajmujące się bezpieczeństwem informatycznym – specjalistów, praktyków i entuzjastów.

  W szczególności zapraszamy:
  - specjalistów ds. bezpieczeństwa IT,
  - osoby odpowiedzialne za administrowanie sieciami i systemami IT,
  - konsultantów i ekspertów bezpieczeństwa informacji,
  - pracowników firm, dostarczających rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa IT,
  - studentów i pasjonatów bezpieczeństwa informatycznego.


  6 listopada: wystąpienia ekspertów polskich i zagranicznych (głównie z Europy)
  7 listopada: wystąpienia zgłoszone w ramach Call For Papers (wybrane przez Radę Programową pod kierownictwem Gynvaela Coldwinda), Lighting talk (sześć 5-minutowych wystąpień zgłoszonych przez uczestników podczas pierwszego dnia konferencji)
  8 listopada: warsztaty (osobna rekrutacja uczestników)

  Strona konferencji

  Advanced Threat Summit 2017

  Konferencja odbędzie się w dniach 22-23 listopada w warszawskim hotelu Airport Okęcie.
  Uczestnikami konferencji będą menedżerowie i eksperci zajmujący się cyberbezpieczeństwem i bezpieczeństwem informacji w przedsiębiorstwach, bankach, firmach ubezpieczeniowych oraz instytucjach państwowych. Celem konferencji jest zapoznanie uczestników z najbardziej aktualnymi trendami w cyberbezpieczeństwie oraz zagrożeniami, jakie mogą spotkać firmy dzisiaj i w bliskiej przyszłości.

  Tematem przewodnim tegorocznej konferencji jest strategia bezpieczeństwa na poziomie pojedynczej firmy i jej związek ze strategią biznesową. Zaproszeni eksperci wskażą, jakie są realne ryzyka oraz co może stać się głównym wyzwaniem w perspektywie najbliższych 2-3 lat. Omówią także, w jakie technologie warto inwestować, gdzie alokować ograniczone środki oraz jakie rozwiązania wybrać, aby osiągnąć optymalny poziom bezpieczeństwa dla organizacji. Jak zawsze nie zabraknie także tematów ważnych dla menedżerów odpowiedzialnych za cyberbezpieczeństwo w biznesie – obejmującej aspekty zarządcze, rozwój zawodowy i rynek pracy.

  Więcej na stronie konferencji

  Semafor 2017

  10- ta jubileuszowa edycja konferencji SeMaFor odbędzie się już 30-31 marca 2017r. w Warszawie!
  Współorganizowana jest przez trzy silne podmioty merytoryczne:
  ISACA (Warsaw Chapter oraz Katowice Chapter), ISSA Polska, magazyn Computerworld. Jest jednym z najważniejszych wydarzeń związanym ze światem bezpieczeństwa informacji i audytu IT w Polsce. SEMAFOR to idealne miejsce do zapoznania się z bieżącymi zagrożeniami i ciekawymi case studies, zdobycia nowego doświadczenia oraz nawiązania i podtrzymania relacji w środowisku bezpieczeństwa i audytu IT. Dodatkowo udział w konferencji zapewnia zdobycie 13 PUNKTÓW CPE do certyfikatów CISSP/ CISA/ CISM/ CRISC/ CGEIT

  UWAGA! NIŻSZA CENA DLA CZŁONKÓW ISACA
  1090 zł przy zgłoszeniu do 17 marca 2017r.

  RIBA Forum

  RIBA Forum to konferencja poświęcona zmianom, które dotyczą ochrony danych. 6-7 kwietnia 2017, Airport Hotel, Warszawa
  Forum ma mieć format warsztatów połączonych z konferencją. Każdy z bloków programowych na konferencji to 2-3 prezentacje i dyskusja z udziałem prelegentów oraz uczestników konferencji. Program ma uzupełniać sesja dyskusji roundtables oraz impreza integracyjna.
  RIBA FORUM 2017 to przede wszystkim:
  Solidna porcja praktycznej wiedzy https://ribaforum.pl/agenda-konferencji/:

  • perspektywa Polski kontekście wdrożenia RODO- koszty i czas dostosowania;
  • geneza nowych regulacji;
  • nowa rola i przyszłość administratorów bezpieczeństwa informacji;
  • zgłaszanie i obsługa incydentów związanych z naruszeniem bezpieczeństwa danych;
  • pozyskiwanie danych w sposób zgodny z nowymi regulacjami;
  • szyfrowanie danych– stan dziedziny i praktyka stosowania;
  • anonimizacja i pseudonimizacja danych w kontekście RODO;
  • monitoring wizyjny i pozyskiwanie danych osobowych – co zmienią nowe regulacje;
  • Data Governance i ład w danych – RODO a strategiczne podejście do danych w organizacji.
  Wystąpienia gości specjalnych, m.in. dr. Macieja Kaweckiego – Doradcy Ministra w Gabinecie Politycznym, Ministerstwo Cyfryzacji. https://ribaforum.pl/wystepuja/