Spotkania styczeń 2019

SPOTKANIA EDUKACYJNE ISACA WARSZAWA

15 stycznia 2019 16:00-18:00
Miejsce:
Warszawa
Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej
ul. Koszykowa 79 02-008 Warszawa, Sala 300
Mapa dojazdu
Program spotkania:
Budowa i weryfikacja świadomości bezpieczeństwa wśród pracowników
Ustawa o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa pośrednio wymaga dbania o świadomość bezpieczeństwa pracowników gdyż jest to jeden z wymogów normy ISO 27001. Jednak w każdej organizacji jest to proces warty wdrożenia gdyż przekłada się na mniejszą liczbę incydentów. Incydenty mogą być kosztowne, zwłaszcza gdy dotyczą danych osobowych.
Z tym procesem jest bardzo różnie, zwłaszcza w organach administracji państwowej i samorządowej. Chcemy Wam wszystkim w tym pomóc. Pokazać, że to się da zrobić. Osobom odpowiedzialnym za dbanie o świadomość dać do ręki narzędzia do jej tworzenia. Osobom, które mogą przekonać kierownictwo firmy/organizacji że warto się tym zająć, dać do ręki argumenty.

Justyna Balcewicz - Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa
analityk ds. „czynnika ludzkiego w cyberbezpieczeństwie” i nowoczesnych technologii w zespole Analiz Strategicznych i Wpływu Nowoczesnych Technologii w PIB NASK. Doświadczenie zdobywała pracując w firmach sektora energetycznego oraz w sektorze finansowym, gdzie zajmowała się monitoringiem transakcji podejrzanych o pranie brudnych pieniędzy. Wcześniej pracowała jako koordynator projektów unijnych finansowanych ze Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy i Norweskiego Mechanizmu Finansowego.
Absolwentka Socjologii Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania. Ekspert w zakresie relacji międzyludzkich i ich wpływu na funkcjonowanie społeczeństwa oraz prawnych aspektów komunikacji marketingowej.

Rafał Babraj - Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa
specjalista ds. komunikacji i nowoczesnych technologii w zespole Analiz Strategicznych i Wpływu Nowoczesnych Technologii w NASK PIB. Doświadczenie zdobywał, pracując jako dziennikarz i redaktor stron internetowych, a także w biurach prasowych w administracji publicznej. Lider zespołu wprowadzającego standardy prostego języka w Ministerstwie Zdrowia, zaangażowany w prace nad rządowym portalem GOV.PL oraz odpowiedzialny za uruchomienie na nim strony resortu zdrowia.
Absolwent Instytutu Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Ekspert w zakresie komunikacji, zgłębiający m.in. zagadnienia dotyczące dezinformacji oraz fake news. Prywatnie pisarz oraz pasjonat literatury fantastycznej.

Szymon Kurnicki - Świadomość cyber-zagrożeń – to już konieczność
ekspert ds. cyberbezpieczeństwa w banku Citi Handlowy
Łączy wieloletnie doświadczenie w rozwoju platform internetowych, Digital transformation oraz w zarządzaniu doświadczeniami klienta, począwszy od wdrożenia pierwszych systemów bankowości elektronicznej po przez aplikacje i płatności mobilne, kończąc na Open banking. Obecnie odpowiedzialny za obszar cyberbezpieczeństwa, w tym wdrażanie systemów i rozwiązań z obszaru InfoSec a także dostosowywanie procesów bankowych do obecnych regulacji związanych z płatnościami i bezpieczeństwem.

Wojciech Wrona- Budowanie świadomości zagrożeń dla bezpieczeństwa informacji na przykładzie innogy
wieloletni specjalista ds. bezpieczeństwa informacji z doświadczeniem w sektorze prywatnym i publicznym, w rozwoju oprogramowania i administrowaniu systemami IT. Posiadacz certyfikatów CISA i CGEIT oraz audytor wiodący ISO 27001. Information Security Officer w innogy Polska i Grupie innogy.

Spotkanie otworzą Państwo Justyna Balcewicz i Rafał Babraj, którzy opowiedzą o Europejskim Miesiącu Cyberbezpieczeństwa - kampanii promującej wiedzę na temat bezpiecznego korzystania z Internetu i nowoczesnych technologii informatycznych, a w szczególności pokażą praktycznie gotowe materiały, które można wykorzystać we własnej organizacji.
Następnie w krótkich wystąpieniach kilka kolejnych osób z wiodących organizacji pokaże gotowe pomysły na budowanie świadomości. Osoby te opowiedzą o modelowych kampaniach, które stworzyły lub przeprowadzają w swoich organizacjach, i odpowiedzą na pytania uczestników.
Uwaga:

Pomimo szerokich poszukiwań nie udało nam się znaleźć osoby z administracji lub urzędu centralnego, która kiedyś przekonała Kierownictwo i z sukcesem przeprowadziła taką kampanię budowania świadomości w swojej organizacji (gdy jeszcze to nie było wymogiem ustawowym).
Jeżeli ktoś taki czyta to zaproszenie i chciałby się podzielić doświadczeniem co działa a co nie - prosimy o kontakt.
Wstęp wolny - bez zapisów.
CPE: 2