Spotkania Styczeń 2017

SPOTKANIE EDUKACYJNE ISACA

Zapraszamy na pierwsze spotkanie styczniowe, które twórczo rozwija ideę półdniowych spotkań edukacyjnych rozpoczętą przez Zarząd w październiku 2016 r. dnia 17 stycznia w godzinach 12:00-16:00 będą miały miejsce dwie prezentacje dotyczące incydentów bezpieczeństwa: zapobieganie i reakcja.

Prezenterzy:
- Marcin Biernatowski, Citi Bank Handlowy, "Czy jesteśmy gotowi na szkolenia z cyberbezpieczeństwa?"
- Marcin Kabaciński, Crowe Horwath Poland, "Wymyślne sztuczki hakerów, o których nie przeczytasz w internecie"

Prezentujących podajemy wyłącznie w kolejności alfabetycznej a nie czasowej, ponieważ obie prezentacje się wzajemnie przeplatają i uzupełniają.
Marcin Kabaciński omówi dwa przypadki ataków hakerskich, z którymi sam musiał się zmierzyć i zaprosi do dyskusji, zaś Marcin Biernatowski opowie, jak skutecznie i nieskutecznie uczyć pracowników i czy szkolenia są w stanie coś pomóc w przypadku zaawansowanych zagrożeń. Może wiedza i doświadczenie obu panów pomoże Wam zapobiec podobnym atakom, na pewno zaś ich interakcja uczyni spotkanie żywszym i ciekawszym.

Ze względu na formę spotkania, serdecznie doradzamy obecność na całości, co będzie kwalifikować do otrzymania czterech godzin CPE.
Miejsce: ul. Krzywickiego 34, 02-078 Warszawa (mapka jest na stronie IMM).
W przerwie przewidziany jest poczęstunek (kawa, herbata, ciasteczka). W gmachu IMM jest także bufet czynny do 15:30 - serwuje smaczne zupy.
W celu otrzymania punktów CPE za udział w spotkaniu konieczne będzie złożenie podpisu na liście obecności. W związku z tym bardzo prosimy o przygotowanie swojego numeru ISACA ID.

SPOTKANIE EDUKACYJNE PTI

Stowarzyszenie ISACA Warszawa nawiązało współpracę merytoryczną z mazowieckim oddziałem Polskiego Towarzystwa Informatycznego.
PTI zaprasza na spotkanie w ramach Klubu Informatyka o problematyce automatyzacji testów oprogramowania.
Spotkanie odbędzie się na wydziale MiNI Politechniki Warszawskiej, w głównym kompleksie budynków PW. Spotykanie odbędzie się 17 stycznia 2017 (wtorek). Początek pierwszej prelekcji o 18:30. Miejscem spotkania najprawdopodobniej będzie sala Rady Wydziału (na parterze), ale jeśli uczestników będzie więcej możliwe, że będzie to sala 105.
Zobaczymy dwie prezentacje, które kolejno wygłoszą panowie: Lucjan Stapp oraz Jan Sabak. Więcej: PTI
Uwaga! Spotkanie i dyskusja po nim będą rejestrowane. Warunkiem uczestnictwa jest podpisanie zgody na przetwarzanie obrazu swojej osoby. Lista osób uczestniczących w spotkaniu nie jest przetwarzana lub upubliczniana i będzie przechowywana przez PTI wyłącznie ze względu na konieczność posiadania zgód. Członkowie ISACA proszeni są o dopisanie po nazwisku swojego numeru ISACA, co umożliwi Zarządowi przyznanie punktów CPE.